Girls Swimming

200 Yard Medley Relay
  NAME TIME
1. Milford 2:02.63
2. Anderson 2:03.41
3. Loveland 2:03.59
4. West Clermont 2:05.18
5. Little Miami 2:08.78
200 Yard Freestyle
  NAME TIME
1. Erin Fentress (Jr), Milford 1:55.69
2. Kiley Dunlap (Jr), Loveland 2:02.45
3. Margaret O'Toole (So), Anderson 2:04.72
4. Lily Cowan (Sr), Anderson 2:09.05
5. Ellie Hausfeld (Jr), Milford 2:09.58
6. Emily King (Sr), Milford 2:12.04
7. Brooke Smith (Jr), West Clermont 2:12.28
8. Margaret Crowley (Sr), Anderson 2:12.98
9. Abbey Sauers (Sr), Milford 2:13.19
10. Grace Miller (Jr), Anderson 2:13.72
11. Thinh Mai (Sr), West Clermont 2:16.99
12. Lucy DeMoss (So), Loveland 2:18.04
13. Morgan Fleming (Jr), West Clermont 2:18.44
14. Alexis Payer (Sr), West Clermont 2:19.08
15. Morgan Clark (Jr), Milford 2:21.51
16. Abigail Castillo (Sr), Little Miami 2:21.74
17. Lindsay Brown (So), Milford 2:21.84
18. Libby Jones (Fr), West Clermont 2:22.44
19. Sydney Kummer (Jr), West Clermont 2:22.63
20. Sophia McCalla (Sr), West Clermont 2:23.16
21. Kendall Hubbell (Jr), Loveland 2:23.32
22. Ashley Johnson (Jr), Milford 2:25.21
23. Avery Blocksidge (So), Anderson 2:26.46
24. Natalie Coopman (Sr), Anderson 2:29.42
25. Sophia Otten (Sr), Milford 2:30.31
26. Cate Alston (So), Milford 2:31.93
27. Gretchen Weigand (Fr), West Clermont 2:36.70
28. Elizabeth Watt (Sr), Anderson 2:37.59
29. Quinn Gutbier (Fr), Anderson 2:39.81
30. Emily Zeek (Fr), Milford 2:40.11
31. Claire Barnes (Jr), West Clermont 2:41.13
32. Allison Heck (Sr), West Clermont 2:41.31
33. Riya Terala (Fr), Milford 2:42.34
34. Rowan Poland (So), Anderson 2:43.63
35. Ellie Jamshidi (Sr), West Clermont 2:45.98
36. Gwen Freeman (Fr), West Clermont 2:49.08
37. Claire Hanna (Jr), West Clermont 2:50.22
38. Allison Christensen (So), Anderson 2:51.80
39. Kaylee Scott (Fr), West Clermont 2:54.69
40. Rose Sommers (Fr), Anderson 2:59.80
41. Morgan Renner (Fr), Anderson 3:01.70
42. Amaya Armstrong (So), Milford 3:07.74
43. Chloe Stringer (Sr), West Clermont 3:12.87
44. Elisabeth Infante (Sr), Anderson 3:13.23
45. Kelsey Lyons (Fr), West Clermont 3:24.78
200 Yard I.M.
  NAME TIME
1. Margaret O'Toole (So), Anderson 2:20.44
2. Lily Cowan (Sr), Anderson 2:26.56
3. Brooke Smith (Jr), West Clermont 2:27.76
4. Abbey Sauers (Sr), Milford 2:30.09
5. Gabby Kuetemeyer (Jr), Little Miami 2:31.33
6. Lily Wright (So), Milford 2:33.01
7. Ashley Johnson (Jr), Milford 2:34.00
8. Sophia McCalla (Sr), West Clermont 2:35.93
9. Sydney Kummer (Jr), West Clermont 2:36.65
10. Audrey Fleshour (Fr), Loveland 2:38.46
11. Celina Morales (So), Anderson 2:39.28
12. Morgan Fleming (Jr), West Clermont 2:39.39
13. Libby Jones (Fr), West Clermont 2:44.12
14. Thinh Mai (Sr), West Clermont 2:45.05
15. Molly Craycraft (Jr), Milford 2:47.69
16. Natalie Coopman (Sr), Anderson 2:47.96
17. Sophia Otten (Sr), Milford 2:50.26
18. Sadie Oldendick (Fr), West Clermont 2:52.70
19. Riya Terala (Fr), Milford 2:55.37
20. Elizabeth Eminger (Jr), Milford 2:55.88
21. Ellie Jamshidi (Sr), West Clermont 2:57.38
22. Audry Suggs (Fr), West Clermont 2:57.71
23. Selena Cornetet (So), Milford 2:58.10
24. Ciarah Skeens (So), Loveland 2:58.33
25. Lindsay Brown (So), Milford 3:01.02
26. Gretchen Weigand (Fr), West Clermont 3:03.71
27. Quinn Gutbier (Fr), Anderson 3:07.91
28. Claire Barnes (Jr), West Clermont 3:09.04
29. Rowan Poland (So), Anderson 3:15.71
30. Allison Heck (Sr), West Clermont 3:29.41
31. Molly Shiveley (Fr), Milford 3:50.94
50 Yard Freestyle
  NAME TIME
1. Erin Fentress (Jr), Milford 23.87
2. Kiley Dunlap (Jr), Loveland 25.81
3. Margaret O'Toole (So), Anderson 26.18
4. Emily King (Sr), Milford 26.64
5. Elizabeth Tubbs (Sr), Little Miami 28.09
6. Sophia McCalla (Sr), West Clermont 28.23
7. Sydney Kummer (Jr), West Clermont 28.38
8. Kendall Hubbell (Jr), Loveland 28.42
9. Natalie Coopman (Sr), Anderson 28.49
10. Brooke Smith (Jr), West Clermont 28.58
11. Morgan Fleming (Jr), West Clermont 28.64
12. Grace Miller (Jr), Anderson 28.70
13. Thinh Mai (Sr), West Clermont 28.71
14. Ashley Johnson (Jr), Milford 28.74
15. Celina Morales (So), Anderson 28.86
16. Jade O'brien (So), Anderson 28.89
17. Lucy DeMoss (So), Loveland 28.90
18. Libby Jones (Fr), West Clermont 28.91
19. Selena Cornetet (So), Milford 29.08
20. Margaret Crowley (Sr), Anderson 29.22
21. Sadie Oldendick (Fr), West Clermont 29.38
22. Lindsay Brown (So), Milford 29.40
23. Alexis Payer (Sr), West Clermont 29.51
24. Molly Craycraft (Jr), Milford 29.71
25. Audrey Fleshour (Fr), Loveland 29.80
26. Sophia Otten (Sr), Milford 30.02
27. Avery Blocksidge (So), Anderson 30.62
28. Elizabeth Watt (Sr), Anderson 30.91
29. Ciarah Skeens (So), Loveland 31.15
30. Gwen Freeman (Fr), West Clermont 31.52
31. Ellie Jamshidi (Sr), West Clermont 31.80
32. Mary Sanders (Fr), Loveland 31.96
33. Rowan Poland (So), Anderson 32.23
34. Gretchen Weigand (Fr), West Clermont 32.34
35. Allison Christensen (So), Anderson 32.40
36. Elizabeth Eminger (Jr), Milford 32.60
37. Kaylee Scott (Fr), West Clermont 32.75
38. Claire Barnes (Jr), West Clermont 32.85
39. Emily Zeek (Fr), Milford 33.15
40. Liv Langton (So), Anderson 33.35
41. Allison Heck (Sr), West Clermont 33.48
42. Quinn Gutbier (Fr), Anderson 33.92
43. Rose Sommers (Fr), Anderson 33.98
44. Morgan Renner (Fr), Anderson 33.99
45. Elisabeth Infante (Sr), Anderson 34.57
46. Lilli Hayward (Jr), Anderson 34.58
47. Ruby Boltz (Sr), Anderson 34.73
48. Claire Hanna (Jr), West Clermont 35.44
49. Chloe Stringer (Sr), West Clermont 36.92
50. Kelsey Lyons (Fr), West Clermont 37.74
51. Amaya Armstrong (So), Milford 37.97
52. Abby Phillips (So), Milford 38.54
53. Caraline Klick (Fr), Milford 40.00
54. Molly Shiveley (Fr), Milford 42.40
1 Meter Diving
  NAME SCORE
1. Haleigh Gruber (Jr), Milford 184.10
2. Bella Basford (Fr), Anderson 173.85
3. Lilly Braun (Fr), Milford 173.00
4. Rose Sommers (Fr), Anderson 167.05
4. Kailey Strausbaugh (So), Anderson 167.05
6. Maggie Braun (Jr), Milford 150.75
7. Carleigh Gottenbusch (Fr), Anderson 146.75
7. Quinn Gutbier (Fr), Anderson 146.75
9. Gaby Bussa (Fr), Milford 123.80
1 Meter Diving (6 Dives)
  NAME SCORE
1. Hannah Rachford (Jr), West Clermont 164.90
2. Samantha Kuhl (So), West Clermont 156.30
3. Hannah Moore (Sr), West Clermont 139.70
4. Anna Farrell (Fr), West Clermont 101.45
1 Meter Diving (11 Dives)
  NAME SCORE
1. Hannah Rachford (Jr), West Clermont 313.75
2. Hannah Moore (Sr), West Clermont 290.90
3. Samantha Kuhl (So), West Clermont 257.20
100 Yard Butterfly
  NAME TIME
1. Margaret O'Toole (So), Anderson 1:01.94
2. Kiley Dunlap (Jr), Loveland 1:04.92
3. Sophia McCalla (Sr), West Clermont 1:07.08
4. Grace Miller (Jr), Anderson 1:09.42
5. Selena Cornetet (So), Milford 1:09.91
6. Jade O'brien (So), Anderson 1:10.17
7. Morgan Clark (Jr), Milford 1:11.18
8. Morgan Fleming (Jr), West Clermont 1:12.44
9. Julia Tenbusch (Sr), Little Miami 1:13.20
10. Libby Jones (Fr), West Clermont 1:13.25
11. Abigail Castillo (Sr), Little Miami 1:14.47
12. Ashley Johnson (Jr), Milford 1:16.57
13. Sydney Kummer (Jr), West Clermont 1:16.86
14. Molly Craycraft (Jr), Milford 1:17.67
15. Celina Morales (So), Anderson 1:20.82
16. Sadie Oldendick (Fr), West Clermont 1:22.75
17. Thinh Mai (Sr), West Clermont 1:22.96
18. Avery Blocksidge (So), Anderson 1:23.85
19. Cate Alston (So), Milford 1:25.74
20. Alexis Payer (Sr), West Clermont 1:26.38
21. Lindsay Brown (So), Milford 1:27.55
22. Ellie Jamshidi (Sr), West Clermont 1:28.08
23. Gretchen Weigand (Fr), West Clermont 1:29.17
24. Elizabeth Eminger (Jr), Milford 1:30.48
25. Emily Zeek (Fr), Milford 1:35.29
26. Gwen Freeman (Fr), West Clermont 1:36.07
27. Quinn Gutbier (Fr), Anderson 1:36.55
28. Elisabeth Infante (Sr), Anderson 1:38.50
29. Allison Heck (Sr), West Clermont 1:51.70
100 Yard Freestyle
  NAME TIME
1. Erin Fentress (Jr), Milford 52.24
2. Margaret O'Toole (So), Anderson 56.04
3. Kiley Dunlap (Jr), Loveland 56.14
4. Abbey Sauers (Sr), Milford 58.20
5. Lily Cowan (Sr), Anderson 58.52
6. Emily King (Sr), Milford 59.68
7. Selena Cornetet (So), Milford 1:00.49
8. Kendall Hubbell (Jr), Loveland 1:02.12
9. Morgan Fleming (Jr), West Clermont 1:02.15
10. Grace Miller (Jr), Anderson 1:02.17
11. Ellie Hausfeld (Jr), Milford 1:02.42
12. Brooke Smith (Jr), West Clermont 1:02.79
13. Lucy DeMoss (So), Loveland 1:03.06
14. Thinh Mai (Sr), West Clermont 1:03.18
15. Margaret Crowley (Sr), Anderson 1:03.22
16. Sydney Kummer (Jr), West Clermont 1:03.35
17. Sophia McCalla (Sr), West Clermont 1:04.01
18. Alexis Payer (Sr), West Clermont 1:04.38
19. Jade O'brien (So), Anderson 1:04.73
20. Ashley Johnson (Jr), Milford 1:04.89
21. Libby Jones (Fr), West Clermont 1:05.33
22. Celina Morales (So), Anderson 1:05.39
23. Natalie Coopman (Sr), Anderson 1:06.04
24. Lindsay Brown (So), Milford 1:06.21
25. Molly Craycraft (Jr), Milford 1:06.40
26. Ciarah Skeens (So), Loveland 1:07.75
27. Alena Greulich (So), Little Miami 1:08.87
28. Sophia Otten (Sr), Milford 1:09.27
29. Gwen Freeman (Fr), West Clermont 1:09.98
30. Sadie Oldendick (Fr), West Clermont 1:10.07
31. Elizabeth Eminger (Jr), Milford 1:10.77
32. Cate Alston (So), Milford 1:10.78
33. Allison Christensen (So), Anderson 1:11.33
34. Ellie Jamshidi (Sr), West Clermont 1:11.68
35. Claire Barnes (Jr), West Clermont 1:12.94
36. Audry Suggs (Fr), West Clermont 1:13.01
37. Gretchen Weigand (Fr), West Clermont 1:13.13
38. Elizabeth Watt (Sr), Anderson 1:13.67
39. Rowan Poland (So), Anderson 1:14.20
40. Allison Heck (Sr), West Clermont 1:14.24
41. Emily Zeek (Fr), Milford 1:14.90
42. Aris Remsen (So), Anderson 1:14.94
43. Kaylee Scott (Fr), West Clermont 1:15.09
44. Riya Terala (Fr), Milford 1:15.14
45. Quinn Gutbier (Fr), Anderson 1:16.40
46. Morgan Renner (Fr), Anderson 1:17.04
47. Claire Hanna (Jr), West Clermont 1:18.01
48. Elisabeth Infante (Sr), Anderson 1:18.99
49. Rose Sommers (Fr), Anderson 1:19.30
50. Liv Langton (So), Anderson 1:19.80
51. Ruby Boltz (Sr), Anderson 1:22.00
52. Lilli Hayward (Jr), Anderson 1:22.50
53. Kelsey Lyons (Fr), West Clermont 1:25.69
54. Abby Phillips (So), Milford 1:25.90
55. Amaya Armstrong (So), Milford 1:28.10
56. Chloe Stringer (Sr), West Clermont 1:29.61
57. Caraline Klick (Fr), Milford 1:31.12
58. Molly Shiveley (Fr), Milford 1:31.69
500 Yard Freestyle
  NAME TIME
1. Margaret O'Toole (So), Anderson 5:16.12
2. Lily Cowan (Sr), Anderson 5:37.49
3. Lily Wright (So), Milford 5:41.77
4. Ellie Hausfeld (Jr), Milford 5:45.45
5. Margaret Crowley (Sr), Anderson 5:52.22
6. Brooke Smith (Jr), West Clermont 5:55.24
7. Alena Greulich (So), Little Miami 5:58.00
8. Thinh Mai (Sr), West Clermont 6:10.36
9. Morgan Clark (Jr), Milford 6:11.73
10. Morgan Fleming (Jr), West Clermont 6:11.77
11. Sophia McCalla (Sr), West Clermont 6:12.34
12. Lucy DeMoss (So), Loveland 6:12.81
13. Sophia Otten (Sr), Milford 6:14.30
14. Airy Isham (Fr), Little Miami 6:18.01
15. Alexis Payer (Sr), West Clermont 6:25.28
16. Selena Cornetet (So), Milford 6:28.28
17. Libby Jones (Fr), West Clermont 6:34.93
18. Cate Alston (So), Milford 6:41.91
19. Sydney Kummer (Jr), West Clermont 6:42.01
20. Elizabeth Eminger (Jr), Milford 6:46.60
21. Sadie Oldendick (Fr), West Clermont 6:54.51
22. Ellie Jamshidi (Sr), West Clermont 7:06.80
23. Lindsay Brown (So), Milford 7:13.58
24. Gretchen Weigand (Fr), West Clermont 7:14.05
25. Aris Remsen (So), Anderson 7:15.70
26. Allison Heck (Sr), West Clermont 7:21.99
27. Kaylee Scott (Fr), West Clermont 7:36.69
28. Claire Barnes (Jr), West Clermont 7:37.54
29. Gwen Freeman (Fr), West Clermont 7:38.47
30. Rowan Poland (So), Anderson 7:41.39
31. Allison Christensen (So), Anderson 7:53.48
32. Claire Hanna (Jr), West Clermont 7:56.98
33. Liv Langton (So), Anderson 8:51.96
34. Rose Sommers (Fr), Anderson 8:58.38
200 Yard Freestyle Relay
  NAME TIME
1. Milford 1:44.09
2. Anderson 1:51.86
3. Loveland 1:54.76
4. West Clermont 1:54.99
5. Little Miami 1:58.55
100 Yard Backstroke
  NAME TIME
1. Erin Fentress (Jr), Milford 1:02.98
2. Margaret O'Toole (So), Anderson 1:03.23
3. Lily Cowan (Sr), Anderson 1:05.53
4. Kendall Hubbell (Jr), Loveland 1:07.78
5. Selena Cornetet (So), Milford 1:08.82
6. Sophia McCalla (Sr), West Clermont 1:09.57
7. Sophia Otten (Sr), Milford 1:10.60
8. Alena Greulich (So), Little Miami 1:10.71
9. Grace Miller (Jr), Anderson 1:11.12
10. Celina Morales (So), Anderson 1:11.67
11. Libby Jones (Fr), West Clermont 1:11.98
12. Ellie Hausfeld (Jr), Milford 1:12.04
13. Brooke Smith (Jr), West Clermont 1:13.12
14. Riya Terala (Fr), Milford 1:13.22
15. Thinh Mai (Sr), West Clermont 1:13.85
16. Audrey Fleshour (Fr), Loveland 1:15.55
17. Lindsay Brown (So), Milford 1:16.13
18. Morgan Fleming (Jr), West Clermont 1:16.85
19. Alexis Payer (Sr), West Clermont 1:18.42
20. Sydney Kummer (Jr), West Clermont 1:18.78
21. Cate Alston (So), Milford 1:20.93
22. Elizabeth Watt (Sr), Anderson 1:21.14
23. Ciarah Skeens (So), Loveland 1:21.31
24. Ellie Jamshidi (Sr), West Clermont 1:22.01
25. Elizabeth Eminger (Jr), Milford 1:22.95
26. Claire Barnes (Jr), West Clermont 1:23.60
27. Audry Suggs (Fr), West Clermont 1:24.41
28. Rose Sommers (Fr), Anderson 1:25.13
29. Emily Zeek (Fr), Milford 1:27.70
30. Sadie Oldendick (Fr), West Clermont 1:28.20
31. Gwen Freeman (Fr), West Clermont 1:28.68
32. Gretchen Weigand (Fr), West Clermont 1:28.80
33. Aris Remsen (So), Anderson 1:30.58
34. Rowan Poland (So), Anderson 1:33.52
35. Ruby Boltz (Sr), Anderson 1:33.92
36. Lilli Hayward (Jr), Anderson 1:34.13
37. Quinn Gutbier (Fr), Anderson 1:34.75
38. Allison Heck (Sr), West Clermont 1:35.84
39. Morgan Renner (Fr), Anderson 1:36.64
40. Kaylee Scott (Fr), West Clermont 1:39.96
41. Chloe Stringer (Sr), West Clermont 1:40.32
42. Claire Hanna (Jr), West Clermont 1:40.44
43. Abby Phillips (So), Milford 1:41.74
44. Amaya Armstrong (So), Milford 1:43.00
45. Kelsey Lyons (Fr), West Clermont 1:44.26
46. Molly Shiveley (Fr), Milford 1:48.51
47. Caraline Klick (Fr), Milford 1:51.59
100 Yard Breaststroke
  NAME TIME
1. Selena Cornetet (So), Milford 1:11.65
2. Gabby Kuetemeyer (Jr), Little Miami 1:13.23
3. Brooke Smith (Jr), West Clermont 1:13.97
4. Margaret Crowley (Sr), Anderson 1:17.87
5. Lily Wright (So), Milford 1:17.98
6. Audrey Fleshour (Fr), Loveland 1:18.91
7. Ashley Johnson (Jr), Milford 1:20.75
8. Sophia McCalla (Sr), West Clermont 1:21.02
9. Grace Miller (Jr), Anderson 1:21.95
10. Sydney Kummer (Jr), West Clermont 1:22.77
11. Abbey Sauers (Sr), Milford 1:23.29
12. Gretchen Weigand (Fr), West Clermont 1:26.80
13. Natalie Coopman (Sr), Anderson 1:27.10
14. Libby Jones (Fr), West Clermont 1:27.79
15. Morgan Fleming (Jr), West Clermont 1:28.02
16. Lucy DeMoss (So), Loveland 1:29.45
17. Emily King (Sr), Milford 1:31.23
18. Sadie Oldendick (Fr), West Clermont 1:31.84
19. Riya Terala (Fr), Milford 1:32.27
20. Ellie Jamshidi (Sr), West Clermont 1:32.45
21. Aris Remsen (So), Anderson 1:32.82
22. Rowan Poland (So), Anderson 1:32.94
23. Gwen Freeman (Fr), West Clermont 1:34.15
24. Cate Alston (So), Milford 1:35.07
25. Avery Blocksidge (So), Anderson 1:35.25
26. Morgan Renner (Fr), Anderson 1:35.95
27. Claire Barnes (Jr), West Clermont 1:38.04
28. Elizabeth Eminger (Jr), Milford 1:38.80
29. Mary Sanders (Fr), Loveland 1:39.74
30. Rose Sommers (Fr), Anderson 1:40.89
31. Abby Phillips (So), Milford 1:41.37
32. Elisabeth Infante (Sr), Anderson 1:42.44
33. Allison Heck (Sr), West Clermont 1:43.82
34. Quinn Gutbier (Fr), Anderson 1:44.79
35. Liv Langton (So), Anderson 1:45.80
36. Claire Hanna (Jr), West Clermont 1:51.88
37. Amaya Armstrong (So), Milford 1:52.42
38. Emily Zeek (Fr), Milford 1:58.27
39. Molly Shiveley (Fr), Milford 2:01.65
40. Caraline Klick (Fr), Milford 2:10.17
400 Yard Freestyle Relay
  NAME TIME
1. Milford 3:50.62
2. Anderson 3:59.47
3. West Clermont 4:12.95
4. Loveland 4:13.75
5. Little Miami 4:51.94

Buffalo Wings & Rings Beacon Orthopedics & Sports Medicine Dinsmore Legal Padrino