Girls Cross Country - Statistics

All Meets
  NAME LOCATION TIME
1. Faith Duncan (Sr), Lebanon Lakota East Classic 17:50.00
2. Ella Lambert (Sr), Turpin State Meet 18:10.00
3. Sara Doughman (Jr), Kings Southwest District XC Championships 18:37.00
4. Emmy Sager (Jr), Loveland Loveland Invitational 18:53.50
5. Sarah Madix (Jr), Loveland Lakota East Invitational 18:54.20
6. Hope Carr (Sr), Lebanon ECC 19:01.00
7. Jessie Gibbins (Jr), Loveland Lakota East Invitational 19:02.70
8. Grace Biddle (So), Little Miami District VOA 19:20.40
9. Ellie Carr (Sr), Loveland Sycamore Sunset Invitational 19:36.40
10. Ayla Grabenbauer (Jr), Milford Regional Championship 19:37.00
11. Ansley Richards (Sr), Loveland Sycamore Sunset Invitational 19:37.50
12. Grace Glassmeyer (So), Lebanon Lebanon 19:40.00
13. Alynna Wilson (Fr), Lebanon Ross 19:42.00
14. Audrey Baker (Fr), Anderson Milford Inv't 19:49.00
15. Ally Colegate (So), Loveland Sycamore Sunset Invitational 19:49.90
16. Maaike Snider (Jr), Loveland Sycamore Sunset Invitational 19:50.50
17. Riley McKinney (Jr), Lebanon Ross 19:54.00
18. Sam Conrad (Jr), Milford Sycamore Invite 19:57.00
19. Lauren Gard (Fr), Loveland Sycamore Sunset Invitational 19:57.20
20. Lydia Dill (Sr), Turpin Milford 20:00.70
21. Libby Mailloux (Jr), Milford Milford Invitational 20:04.00
22. Abby Taylor (Jr), Lebanon Ross 20:05.00
23. Lilah Mohler (Jr), Lebanon Ross 20:07.00
23. Trudy Shellenbarger (Sr), Anderson District Meet 20:07.00
25. Mackenzie Evans (Fr), Little Miami Loveland Invite 20:09.80
26. Sofia Huff (Fr), Loveland District Championships 20:10.40
27. Elena Horn (So), Turpin Milford 20:17.60
28. Bethany Griffin (Fr), Loveland District Championships 20:19.70
29. Halcyon Russell (So), Turpin Milford 20:19.80
30. Megan Larson (Jr), Kings Southwest District XC Championships 20:24.00
30. Theresa Olding (So), Lebanon Lakota East Classic 20:24.00
32. Audrey O'Keefe (Jr), Loveland Lakota East Invitational 20:24.70
33. Anna Packer (Jr), Lebanon Ross 20:27.00
34. Caroline Meyer (Sr), Walnut Hills Time Trial 20:30.29
35. Meghan Tibbs (Sr), Loveland Sycamore Sunset Invitational 20:35.30
36. Peyton Dickerson (So), Kings Southwest District XC Championships 20:37.00
37. Emma Stenger (So), Anderson District Meet 20:42.00
38. Bella Dillhoff (Jr), Loveland Sycamore Sunset Invitational 20:43.30
39. Kali Egan (Sr), Loveland Sycamore Sunset Invitational 20:43.90
40. Shae McHugh (Fr), Milford Sycamore Invite 20:45.00
41. Mae Reed (Jr), Turpin Milford 20:46.10
42. Jane Loffer (Jr), Little Miami District VOA 20:47.10
43. Gabi Coleman (Fr), Lebanon Lebanon 20:50.00
44. Ellie Zicka (So), Loveland ECC Championships 20:51.53
45. Annabelle Ramos (Jr), Milford Sycamore Invite 20:53.00
46. Isabel Schemmel (So), Walnut Hills Time Trial 20:54.06
47. Sabrina McSherry (Jr), Walnut Hills Time Trial 20:54.60
48. Margie Fronduti (Sr), Walnut Hills Time Trial 20:55.19
49. Lauren Bush (Sr), Kings Southwest District XC Championships 20:56.00
49. Kate Herrmann (So), Milford Milford Invitational 20:56.00
51. Zoe Drechsler (Sr), Walnut Hills Time Trial 20:56.16
52. Charlotte Adams (Sr), Walnut Hills Time Trial 20:56.45
53. Ryan Armstrong (Jr), Anderson District Meet 20:59.00
54. Sheridan Hennessy (Fr), Walnut Hills Time Trial 21:01.36
55. Lauren Deaton (Jr), Kings Southwest District XC Championships 21:02.00
56. Allie Fogel (Sr), Loveland Buckeye Running Quad 21:03.10
57. Anna Keller (So), Turpin St X 21:06.50
58. Madelyn Jones (So), Milford Sycamore Invite 21:11.00
59. Gretchen Feldkamp (Sr), Milford Sycamore Invite 21:14.00
60. Skyler Daumeyer (Sr), Loveland Sycamore Sunset Invitational 21:14.50
61. Samantha Kenneweg (So), Kings Milford Invitational 21:28.00
62. Brooklyn Miller (Fr), Kings Southwest District XC Championships 21:29.00
63. Mikayla Loomis (Jr), Loveland Sycamore Sunset Invitational 21:29.60
64. Claire Hannah (So), West Clermont Princeton Invitational 21:33.79
65. Tawni Thuma (Sr), West Clermont Jim Murray Invitational/Springfield 21:34.50
66. Maggie Braun (So), Milford Sycamore Invite 21:38.00
67. Kaitlyn Lundrigan (Fr), Turpin Milford 21:39.10
68. Leah Mizukawa (Sr), Anderson Milford Inv't 21:40.00
68. Briana Mullarkey (Sr), Milford Sycamore Invite 21:40.00
70. Hannah Miller (Jr), Kings ECC Championships 21:43.00
71. Abigail Brown (Fr), Little Miami ECC Meet 21:44.00
72. Emma Neidich (Sr), Little Miami District VOA 21:44.70
73. Ava Westfall (So), Loveland Sycamore Sunset Invitational 21:46.80
74. Natalie Stotz (Jr), Turpin Buckeye Running Opening 21:48.60
75. Maya Wolfford (Jr), Turpin Milford 21:52.20
76. Laura Crowley (Jr), Loveland Sycamore Sunset Invitational 21:55.70
77. Isabella Goins (So), Turpin Milford 22:00.70
78. Maura Hart (Fr), Kings Loveland Invitational 22:03.00
79. Reagan Dell (Fr), Loveland Sycamore Sunset Invitational 22:03.20
80. Marie Flessa (Fr), Walnut Hills Time Trial 22:05.36
81. Elija Hubbell (Jr), Walnut Hills Time Trial 22:06.45
82. Ally Carpenter (Fr), Loveland Sycamore Sunset Invitational 22:06.70
83. Ellery Goret (Fr), Turpin Milford 22:07.50
84. Jill Toft (Fr), Little Miami Jim Murray Invite 22:10.70
85. Monika Middendorf (So), Turpin St X 22:12.60
86. Izzy Kofalt (Fr), Milford ECC Championship 22:20.00
87. Colleen Arrasmith (Sr), West Clermont Jim Murray Invitational/Springfield 22:23.20
88. Virginia Willard (Jr), Little Miami District VOA 22:24.00
89. Sophie Curtis (Fr), West Clermont Jim Murray Invitational/Springfield 22:25.10
90. Mary Westrich (Jr), Walnut Hills Time Trial 22:27.38
91. Brooke Stansell (Sr), Milford Ross Invitational 22:28.00
92. Abigail Adams (Jr), Turpin Milford 22:35.70
93. Stacy Serwaa (Jr), Winton Woods at Fort St. Clair Park 22:39.00
93. Morgan Smith (Sr), Kings Milford Invitational 22:39.00
95. Erin East (So), Anderson St X 22:42.00
96. Alison Chelgren (So), Anderson St X 22:43.00
97. Samantha Badzik (Jr), Loveland Moeller Invitational 22:45.70
98. Anna Elfers (Fr), Anderson Milford Inv't 22:48.00
99. Deborah Phillips (Jr), Anderson Kings Inv't 22:50.00
100. Lauren Poteet (Jr), Loveland ECC Championships 22:55.46
101. Maren Standage (Fr), Anderson Kings Inv't 23:05.00
102. Katherine Jones (Jr), Turpin Milford 23:06.40
103. Sophie Zimmerman (Sr), Little Miami Loveland Invite 23:12.20
104. Audrey O'Rourke (So), Kings Milford Invitational 23:13.00
105. Alondra Sotelo (Sr), Winton Woods at Fort St. Clair Park 23:16.00
106. Meghan Ellison (Jr), Kings ECC Championships 23:17.00
107. Sabine Johns (Fr), Walnut Hills Time Trial 23:18.39
108. Isabel Rodriguez (Jr), Walnut Hills Time Trial 23:18.89
109. Jenna Mayborg (So), West Clermont ECC 23:23.90
110. Maddy Severson (Sr), Anderson ECC Meet 23:24.00
111. Kamryn Appell (Sr), Kings Lakota West JV Races 23:27.00
111. Grace Jones (So), Kings Loveland Invitational 23:27.00
113. Nicole Dierling (Sr), Loveland Sycamore Sunset Invitational 23:31.30
114. Marina Phillips (Jr), Turpin Milford 23:35.20
115. Grace Nunn (Jr), Loveland Sycamore Sunset Invitational 23:37.50
116. Reese Neugebauer (Fr), Turpin St X 23:44.00
117. Ariana Green (Jr), Winton Woods at Fort St. Clair Park 23:47.00
118. Nicole Mattson (So), Kings ECC Championships 23:56.00
118. Madie McCulley (Fr), Little Miami ECC Meet 23:56.00
120. Grace Kaufman (Jr), Walnut Hills Time Trial 23:56.34
121. Isabel Hastings (Jr), Walnut Hills Time Trial 24:04.33
122. Lorelei Wright (So), Turpin St X 24:20.10
123. Aliza Campbell (Sr), Walnut Hills Time Trial 24:28.44
124. Tara McCarthy (Sr), Loveland ECC Championships 24:31.19
125. Isabeau Price (So), Little Miami Loveland Invite 24:37.60
126. Chloe Johnson (Fr), West Clermont ECC 24:37.75
127. Maria Snelling (Jr), Little Miami Jim Murray Invite 24:46.20
128. Caitlin King (Sr), West Clermont Princeton Invitational 24:47.18
129. Logan Symson (Fr), Walnut Hills Time Trial 24:48.59
130. Natalie McGrath (So), Milford Sycamore Invite 24:58.00
131. Savannah Wood (Jr), Kings Lakota West JV Races 25:06.00
132. Izzy Stutzman (Jr), Turpin Milford 25:09.50
133. Sarah Ottley (Jr), Walnut Hills Time Trial 25:09.95
134. Cora Phalen (Jr), Walnut Hills Time Trial 25:11.73
135. Ava Royse (Fr), West Clermont Jim Murray Invitational/Springfield 25:14.80
136. Madison Armstrong (Sr), West Clermont Jim Murray Invitational/Springfield 25:21.90
137. Miki Wolfford (Fr), Turpin Milford 25:22.60
138. Lydia Goetz (Fr), Walnut Hills Time Trial 25:24.90
139. Abbie Rhodus (Jr), Turpin St X 25:27.40
140. Abby Verderber (Jr), Milford Ross Invitational 25:38.00
141. Sarah McFarland (So), Milford Ross Invitational 25:41.00
142. Maddie Snyder (Jr), Loveland Sycamore Sunset Invitational 25:41.20
143. Ava Reveal (Fr), West Clermont ECC 25:45.26
144. Jenna Recob (Jr), Milford Ross Invitational 25:51.00
145. Kristina Feighery (Jr), Loveland Moeller Invitational 25:52.60
146. Harper Musgrove (Fr), Walnut Hills Time Trial 25:54.20
147. Makayla Cordy (Fr), Milford Sycamore Invite 26:01.00
148. Sydney Mack (Fr), Turpin Milford 26:06.70
149. Kelsey Colglazier (Fr), Turpin St X 26:10.70
150. Gina McInturf (Fr), West Clermont Jim Murray Invitational/Springfield 26:11.00
151. Vanessa Schaefer (Sr), West Clermont West Clermont Invitational 26:17.60
152. Sophie Tarter (So), Milford Milford Invitational 26:18.00
153. Sarah Driscoll (Sr), Turpin Milford 26:30.70
154. Poppy Warm (Sr), Walnut Hills Time Trial 26:34.30
155. Elly Schade (Jr), Walnut Hills Time Trial 26:35.91
156. Emerson Withrow (Fr), West Clermont ECC 26:40.34
157. Ayden Hassertt (Sr), Winton Woods at Fort St. Clair Park 26:52.00
158. Patricia Wells (Jr), Turpin Buckeye Running Opening 26:53.30
159. Ava Corcoran (Jr), Walnut Hills Time Trial 27:02.51
160. Jane Speelman (Jr), Turpin Milford 27:04.20
161. Macey Ritter (Fr), West Clermont ECC 27:08.11
162. Reagan Hamm (Jr), West Clermont ECC 27:19.97
163. Tamara Munoz (Fr), Walnut Hills Time Trial 27:21.87
164. Abby McMullin (So), Turpin St X 27:25.00
165. Maya Manaster (Sr), Turpin Milford 27:25.30
166. Elizabeth Norgren (Sr), Kings Lakota West JV Races 27:33.00
167. Margaret Flanders (Jr), Walnut Hills Time Trial 27:37.63
168. Tori Lafferty (Fr), West Clermont ECC 27:40.88
169. Emma Renshaw (Fr), West Clermont Jim Murray Invitational/Springfield 27:42.90
170. Ellie Speed (Jr), West Clermont Princeton Invitational 27:44.22
171. Joy Mieli (Sr), Walnut Hills Time Trial 27:45.83
172. Abby Miller (Sr), Walnut Hills Time Trial 27:50.46
173. Emily Lent (Jr), Turpin St X 27:55.20
174. Elaina Emerson (Sr), Turpin St X 28:02.40
175. Hockstock Abby (Jr), Little Miami Little Miami Invite 28:07.00
176. Maya Sundararajan (So), Walnut Hills Time Trial 28:15.83
177. Paige Adams (Sr), Winton Woods at Fort St. Clair Park 28:28.00
178. Autumn Chapman (Jr), Kings Milford Invitational 28:58.00
179. Tessa Baldauf (Fr), Turpin Milford 28:59.30
180. Lilliana Sardo (So), Walnut Hills Time Trial 29:06.31
181. Parker Beidleman (So), Walnut Hills Time Trial 29:33.72
182. Sofia Tollefson (Sr), Walnut Hills Time Trial 30:11.90
183. Vivian Heidelberg (So), Walnut Hills Time Trial 30:35.17
184. Ella Knellinger (Sr), Walnut Hills Time Trial 30:44.58
185. Molly Easton (Sr), Turpin Milford 31:09.10
186. Chloe Stringer (Sr), West Clermont ECC 31:09.38
187. Cayla Estep (Jr), West Clermont Jim Murray Invitational/Springfield 31:36.10
188. Olivia Weisbrodt (Fr), Little Miami Little Miami Invite 33:05.50
189. Elise Randall (Jr), Turpin Milford 37:33.80
190. Katie Ennemoser (Fr), West Clermont Little Miami Invitational 37:55.80

Padrino Buffalo Wings & Rings Dinsmore Legal