Girls Cross Country - Statistics

All Meets
  NAME SCHOOL LOCATION TIME
1. Faith Duncan (Sr) Lebanon Lakota East Classic 17:50.00
2. Ella Lambert (Sr) Turpin Milford 18:43.20
3. Emmy Sager (Jr) Loveland Loveland Invitational 18:53.50
4. Sarah Madix (Jr) Loveland Lakota East Invitational 18:54.20
5. Hope Carr (Sr) Lebanon ECC 19:01.00
5. Sara Doughman (Jr) Kings Kings XC Duals 19:01.00
7. Jessie Gibbins (Jr) Loveland Lakota East Invitational 19:02.70
8. Grace Biddle (So) Little Miami ECC Meet 19:24.00
9. Ellie Carr (Sr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 19:36.40
10. Ansley Richards (Sr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 19:37.50
11. Grace Glassmeyer (So) Lebanon Lebanon 19:40.00
12. Alynna Wilson (Fr) Lebanon Ross 19:42.00
13. Audrey Baker (Fr) Anderson Milford Inv't 19:49.00
14. Ally Colegate (So) Loveland Sycamore Sunset Invitational 19:49.90
15. Maaike Snider (Jr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 19:50.50
16. Riley McKinney (Jr) Lebanon Ross 19:54.00
17. Sam Conrad (Jr) Milford Sycamore Invite 19:57.00
18. Lauren Gard (Fr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 19:57.20
19. Lydia Dill (Sr) Turpin Milford 20:00.70
20. Libby Mailloux (Jr) Milford Milford Invitational 20:04.00
21. Abby Taylor (Jr) Lebanon Ross 20:05.00
22. Lilah Mohler (Jr) Lebanon Ross 20:07.00
23. Mackenzie Evans (Fr) Little Miami Loveland Invite 20:09.80
24. Sofia Huff (Fr) Loveland ECC Championships 20:12.61
25. Elena Horn (So) Turpin Milford 20:17.60
26. Trudy Shellenbarger (Sr) Anderson Milford Inv't 20:18.00
27. Halcyon Russell (So) Turpin Milford 20:19.80
28. Bethany Griffin (Fr) Loveland ECC Championships 20:20.75
29. Theresa Olding (So) Lebanon Lakota East Classic 20:24.00
30. Audrey O'Keefe (Jr) Loveland Lakota East Invitational 20:24.70
31. Anna Packer (Jr) Lebanon Ross 20:27.00
32. Ayla Grabenbauer (Jr) Milford Milford Invitational 20:30.00
33. Caroline Meyer (Sr) Walnut Hills Time Trial 20:30.29
34. Meghan Tibbs (Sr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 20:35.30
35. Bella Dillhoff (Jr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 20:43.30
36. Kali Egan (Sr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 20:43.90
37. Shae McHugh (Fr) Milford Sycamore Invite 20:45.00
38. Mae Reed (Jr) Turpin Milford 20:46.10
39. Emma Stenger (So) Anderson Milford Inv't 20:47.00
40. Gabi Coleman (Fr) Lebanon Lebanon 20:50.00
40. Peyton Dickerson (So) Kings ECC Championships 20:50.00
42. Ellie Zicka (So) Loveland ECC Championships 20:51.53
43. Annabelle Ramos (Jr) Milford Sycamore Invite 20:53.00
44. Isabel Schemmel (So) Walnut Hills Time Trial 20:54.06
45. Sabrina McSherry (Jr) Walnut Hills Time Trial 20:54.60
46. Margie Fronduti (Sr) Walnut Hills Time Trial 20:55.19
47. Kate Herrmann (So) Milford Milford Invitational 20:56.00
48. Zoe Drechsler (Sr) Walnut Hills Time Trial 20:56.16
49. Charlotte Adams (Sr) Walnut Hills Time Trial 20:56.45
50. Lauren Bush (Sr) Kings Milford Invitational 20:58.00
51. Sheridan Hennessy (Fr) Walnut Hills Time Trial 21:01.36
52. Allie Fogel (Sr) Loveland Buckeye Running Quad 21:03.10
53. Jane Loffer (Jr) Little Miami Eaton 21:05.00
54. Anna Keller (So) Turpin St X 21:06.50
55. Megan Larson (Jr) Kings ECC Championships 21:08.00
56. Madelyn Jones (So) Milford Sycamore Invite 21:11.00
57. Gretchen Feldkamp (Sr) Milford Sycamore Invite 21:14.00
58. Skyler Daumeyer (Sr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 21:14.50
59. Lauren Deaton (Jr) Kings Milford Invitational 21:24.00
60. Samantha Kenneweg (So) Kings Milford Invitational 21:28.00
61. Mikayla Loomis (Jr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 21:29.60
62. Claire Hannah (So) West Clermont Princeton Invitational 21:33.79
63. Tawni Thuma (Sr) West Clermont Jim Murray Invitational/Springfield 21:34.50
64. Maggie Braun (So) Milford Sycamore Invite 21:38.00
65. Brooklyn Miller (Fr) Kings Milford Invitational 21:39.00
66. Kaitlyn Lundrigan (Fr) Turpin Milford 21:39.10
67. Leah Mizukawa (Sr) Anderson Milford Inv't 21:40.00
67. Briana Mullarkey (Sr) Milford Sycamore Invite 21:40.00
69. Hannah Miller (Jr) Kings ECC Championships 21:43.00
70. Abigail Brown (Fr) Little Miami ECC Meet 21:44.00
71. Ava Westfall (So) Loveland Sycamore Sunset Invitational 21:46.80
72. Emma Neidich (Sr) Little Miami ECC Meet 21:47.00
73. Natalie Stotz (Jr) Turpin Buckeye Running Opening 21:48.60
74. Ryan Armstrong (Jr) Anderson ECC Meet 21:52.00
75. Maya Wolfford (Jr) Turpin Milford 21:52.20
76. Laura Crowley (Jr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 21:55.70
77. Isabella Goins (So) Turpin Milford 22:00.70
78. Maura Hart (Fr) Kings Loveland Invitational 22:03.00
79. Reagan Dell (Fr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 22:03.20
80. Marie Flessa (Fr) Walnut Hills Time Trial 22:05.36
81. Elija Hubbell (Jr) Walnut Hills Time Trial 22:06.45
82. Ally Carpenter (Fr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 22:06.70
83. Ellery Goret (Fr) Turpin Milford 22:07.50
84. Jill Toft (Fr) Little Miami Jim Murray Invite 22:10.70
85. Monika Middendorf (So) Turpin St X 22:12.60
86. Colleen Arrasmith (Sr) West Clermont Jim Murray Invitational/Springfield 22:23.20
87. Izzy Kofalt (Fr) Milford Sycamore Invite 22:24.00
88. Sophie Curtis (Fr) West Clermont Jim Murray Invitational/Springfield 22:25.10
89. Virginia Willard (Jr) Little Miami Loveland Invite 22:25.40
90. Mary Westrich (Jr) Walnut Hills Time Trial 22:27.38
91. Abigail Adams (Jr) Turpin Milford 22:35.70
92. Stacy Serwaa (Jr) Winton Woods at Fort St. Clair Park 22:39.00
92. Morgan Smith (Sr) Kings Milford Invitational 22:39.00
94. Erin East (So) Anderson St X 22:42.00
95. Alison Chelgren (So) Anderson St X 22:43.00
96. Samantha Badzik (Jr) Loveland Moeller Invitational 22:45.70
97. Anna Elfers (Fr) Anderson Milford Inv't 22:48.00
98. Deborah Phillips (Jr) Anderson Kings Inv't 22:50.00
99. Lauren Poteet (Jr) Loveland ECC Championships 22:55.46
100. Brooke Stansell (Sr) Milford Sycamore Invite 23:04.00
101. Maren Standage (Fr) Anderson Kings Inv't 23:05.00
102. Katherine Jones (Jr) Turpin Milford 23:06.40
103. Sophie Zimmerman (Sr) Little Miami Loveland Invite 23:12.20
104. Audrey O'Rourke (So) Kings Milford Invitational 23:13.00
105. Alondra Sotelo (Sr) Winton Woods at Fort St. Clair Park 23:16.00
106. Meghan Ellison (Jr) Kings ECC Championships 23:17.00
107. Sabine Johns (Fr) Walnut Hills Time Trial 23:18.39
108. Isabel Rodriguez (Jr) Walnut Hills Time Trial 23:18.89
109. Jenna Mayborg (So) West Clermont ECC 23:23.90
110. Maddy Severson (Sr) Anderson ECC Meet 23:24.00
111. Kamryn Appell (Sr) Kings Lakota West JV Races 23:27.00
111. Grace Jones (So) Kings Loveland Invitational 23:27.00
113. Nicole Dierling (Sr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 23:31.30
114. Marina Phillips (Jr) Turpin Milford 23:35.20
115. Grace Nunn (Jr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 23:37.50
116. Reese Neugebauer (Fr) Turpin St X 23:44.00
117. Ariana Green (Jr) Winton Woods at Fort St. Clair Park 23:47.00
118. Nicole Mattson (So) Kings ECC Championships 23:56.00
118. Madie McCulley (Fr) Little Miami ECC Meet 23:56.00
120. Grace Kaufman (Jr) Walnut Hills Time Trial 23:56.34
121. Isabel Hastings (Jr) Walnut Hills Time Trial 24:04.33
122. Lorelei Wright (So) Turpin St X 24:20.10
123. Aliza Campbell (Sr) Walnut Hills Time Trial 24:28.44
124. Tara McCarthy (Sr) Loveland ECC Championships 24:31.19
125. Isabeau Price (So) Little Miami Loveland Invite 24:37.60
126. Chloe Johnson (Fr) West Clermont ECC 24:37.75
127. Maria Snelling (Jr) Little Miami Jim Murray Invite 24:46.20
128. Caitlin King (Sr) West Clermont Princeton Invitational 24:47.18
129. Logan Symson (Fr) Walnut Hills Time Trial 24:48.59
130. Natalie McGrath (So) Milford Sycamore Invite 24:58.00
131. Savannah Wood (Jr) Kings Lakota West JV Races 25:06.00
132. Izzy Stutzman (Jr) Turpin Milford 25:09.50
133. Sarah Ottley (Jr) Walnut Hills Time Trial 25:09.95
134. Cora Phalen (Jr) Walnut Hills Time Trial 25:11.73
135. Ava Royse (Fr) West Clermont Jim Murray Invitational/Springfield 25:14.80
136. Madison Armstrong (Sr) West Clermont Jim Murray Invitational/Springfield 25:21.90
137. Miki Wolfford (Fr) Turpin Milford 25:22.60
138. Lydia Goetz (Fr) Walnut Hills Time Trial 25:24.90
139. Abbie Rhodus (Jr) Turpin St X 25:27.40
140. Maddie Snyder (Jr) Loveland Sycamore Sunset Invitational 25:41.20
141. Ava Reveal (Fr) West Clermont ECC 25:45.26
142. Kristina Feighery (Jr) Loveland Moeller Invitational 25:52.60
143. Harper Musgrove (Fr) Walnut Hills Time Trial 25:54.20
144. Abby Verderber (Jr) Milford Milford Invitational 25:59.00
145. Jenna Recob (Jr) Milford Milford Invitational 26:00.00
146. Makayla Cordy (Fr) Milford Sycamore Invite 26:01.00
147. Sydney Mack (Fr) Turpin Milford 26:06.70
148. Kelsey Colglazier (Fr) Turpin St X 26:10.70
149. Gina McInturf (Fr) West Clermont Jim Murray Invitational/Springfield 26:11.00
150. Sarah McFarland (So) Milford Milford Invitational 26:13.00
151. Vanessa Schaefer (Sr) West Clermont West Clermont Invitational 26:17.60
152. Sophie Tarter (So) Milford Milford Invitational 26:18.00
153. Sarah Driscoll (Sr) Turpin Milford 26:30.70
154. Poppy Warm (Sr) Walnut Hills Time Trial 26:34.30
155. Elly Schade (Jr) Walnut Hills Time Trial 26:35.91
156. Emerson Withrow (Fr) West Clermont ECC 26:40.34
157. Ayden Hassertt (Sr) Winton Woods at Fort St. Clair Park 26:52.00
158. Patricia Wells (Jr) Turpin Buckeye Running Opening 26:53.30
159. Ava Corcoran (Jr) Walnut Hills Time Trial 27:02.51
160. Jane Speelman (Jr) Turpin Milford 27:04.20
161. Macey Ritter (Fr) West Clermont ECC 27:08.11
162. Reagan Hamm (Jr) West Clermont ECC 27:19.97
163. Tamara Munoz (Fr) Walnut Hills Time Trial 27:21.87
164. Abby McMullin (So) Turpin St X 27:25.00
165. Maya Manaster (Sr) Turpin Milford 27:25.30
166. Elizabeth Norgren (Sr) Kings Lakota West JV Races 27:33.00
167. Margaret Flanders (Jr) Walnut Hills Time Trial 27:37.63
168. Tori Lafferty (Fr) West Clermont ECC 27:40.88
169. Emma Renshaw (Fr) West Clermont Jim Murray Invitational/Springfield 27:42.90
170. Ellie Speed (Jr) West Clermont Princeton Invitational 27:44.22
171. Joy Mieli (Sr) Walnut Hills Time Trial 27:45.83
172. Abby Miller (Sr) Walnut Hills Time Trial 27:50.46
173. Emily Lent (Jr) Turpin St X 27:55.20
174. Elaina Emerson (Sr) Turpin St X 28:02.40
175. Hockstock Abby (Jr) Little Miami Little Miami Invite 28:07.00
176. Maya Sundararajan (So) Walnut Hills Time Trial 28:15.83
177. Paige Adams (Sr) Winton Woods at Fort St. Clair Park 28:28.00
178. Autumn Chapman (Jr) Kings Milford Invitational 28:58.00
179. Tessa Baldauf (Fr) Turpin Milford 28:59.30
180. Lilliana Sardo (So) Walnut Hills Time Trial 29:06.31
181. Parker Beidleman (So) Walnut Hills Time Trial 29:33.72
182. Sofia Tollefson (Sr) Walnut Hills Time Trial 30:11.90
183. Vivian Heidelberg (So) Walnut Hills Time Trial 30:35.17
184. Ella Knellinger (Sr) Walnut Hills Time Trial 30:44.58
185. Molly Easton (Sr) Turpin Milford 31:09.10
186. Chloe Stringer (Sr) West Clermont ECC 31:09.38
187. Cayla Estep (Jr) West Clermont Jim Murray Invitational/Springfield 31:36.10
188. Olivia Weisbrodt (Fr) Little Miami Little Miami Invite 33:05.50
189. Elise Randall (Jr) Turpin Milford 37:33.80
190. Katie Ennemoser (Fr) West Clermont Little Miami Invitational 37:55.80

Padrino Buffalo Wings & Rings Dinsmore Legal